Historie

Prvním fotbalovým klubem v Postoloprtech byl německý DSV Postelberg, který vznikl hned po vzniku republiky a měl své hřiště za tunelem na dnešním tréninkovém škvárovém hřišti.

Dnešní FK Postoloprty vznikl v roce 1922 pod názvem SK Postoloprty a je tak jedním z nejstarších klubů na okrese. Zakladatelem klubu a jeho prvním předsedou byl štábní kapitán Šteinfendr. Ze zápisů z první řádné Valné hromady z 11. 2. 1923 se dnes dozvídáme, že na hřišti před tunelem (dnešní hlavní stadion) stále ještě nejsou branky a že šatna byla v České Besedě (dnešní divadlo) a na hřiště do Bažantnice se chodilo kolem hřbitova. Hrály se jen přátelské zápasy a soupeřem byly okolní německé vesnické kluby. Byly koupeny první dresy – černozeleně pruhované.

V roce 1925 byly zavedeny modrobílé klubové barvy a obstarány první sítě k brankám. V témže roce byla v rámci SK založena ženská házená  a také oddíl lehké atletiky a jako hlavní milník též slavnostně otevřeno nové hřiště. Mužstvo kopané absolvovalo 27 zápasů z toho 4 mistrovské ve třetí třídě. V roce 1926 fotbalisté sehráli 37 zápasů, v nichž nejvíce branek nastřílel Polák – pozdější hráč ligového SK Náchod. Házenkářky sehrály 5 zápasů, kde vrcholem bylo utkání s SK Slavia Praha. Postupně však činnost házenkářek upadá a v roce 1930 oddíl házené končí. V roce 1931 fotbalisté sehráli 33 zápasů – 27 přátelských, 5 mistrovských a 1 župní. V tomto roce hrálo v Postoloprtech amatérské družstvo SK Slavia Praha. V roce 1932 fotbalisté postupují do 2. třídy, ostatní sportovní odbory zanikají. V roce 1933 se konalo první výběrové řízení na správce hřiště, v kterém vyhrál pan Herink. V roce 1934 bylo založeno B mužstvo. V roce 1936 zásluhou pana Karla Srbeckého – tajemníka města a bývalého hráče A mužstva byly postaveny šatny, kterých si ale sportovci příliš neužili, protože v roce 1938 díky začínající válce byla činnost klubu nuceně utlumena.

Po válce byla činnost klubu obnovena. V roce 1946 se dokončilo zděné oplocení hřiště a zabudovaly se lavičky. V rámci sjednocování tělovýchovy byl klub v roce 1948 přejmenován na Lokomotiva Postoloprty, ale krátce poté začleněn jako oddíl kopané do TJ Sokol Postoloprty. V roce 1950 byla dostavena klubovna a byt správce.

Na sportovním poli stojí za zmínku třetí místo v I. B třídě v roce 1960, které díky reorganizaci soutěží znamenalo postup do I. A třídy. V té době působilo v klubu kromě družstva mužů i tým dorostu a žáků. V roce 1962, kdy klub slavil 40 let trvání, sehráli muži také první mezinárodní utkání s týmem SV Marktnenkirchen, který jasně přehráli 9:1. Zajímavostí je, že v této době v rámci TJ fungoval i oddíl atletiky.

V roce 1968 bylo hřiště dvakrát zaplaveno rozvodněnou Chomutovkou a soutěže byly narušeny vpádem vojsk Varšavské smlouvy. Po jejich obnovení se nám ale dařilo alespoň po sportovní stránce a díky vítězství v okresním přeboru se povedl návrat družstva mužů do I. A třídy. Následně v roce 1969 byl založen v rámci TJ oddíl ledního hokeje, v kterém samozřejmě působilo hodně fotbalistů. V roce 1974 bylo založeno družstvo žen. Tento počin značně předběhl dobu a i protože žádná soutěž pro ženy nebyla uspořádána, tak po necelém roce činnosti zaniklo.

Největší úspěchy FK Postoloprty:

1968/69

1975/76