Aktuální informace z FK

13.02.2018 12:48

Výstavba nového areálu:

Dne 20.1.2018 proběhla členská schůze fotbalového klubu, kde jediným bodem programu bylo projednání převedení části pozemku označeného jako parcela č. 1770/4 o výměře 9657  m2,tj. pozemku kde bude stát nové zázemí FK (kabiny, klubovna, tribuna,…) a vlastní hřiště ve vlastnictví FK Postoloprty na město Postoloprty.  Důvodem je podmínka dotace na vybudování projektu „Fotbalový stadion FK Postoloprty“ mezi městem Postoloprty a Ústeckým krajem ve výši 30 mil. Kč, že projekt bude realizován na pozemku města.

Členská schůze všemi přítomnými členy FK převedení výše uvedeného pozemku odsouhlasila a to formou darování. Formu darování FK zvolil z toho důvodu, že kupní cena, stanovená na základě znaleckého posudku činí téměř 2 mil. Kč a tuto částku by město Postoloprty zaplatilo FK z výše uvedené dotace Ústeckého kraje.  Tím by ale byly poníženy vlastní investiční prostředky na výstavbu nového areálu. FK však nemá zájem na tom, aby měl na bankovním účtu horentní sumu, ale aby se vybudoval co nejkvalitnější sportovní areál, který bude sloužit nejen fotbalistům, ale všem občanům/fanouškům/sportovcům Postoloprt po několik příštích generací.

V současné době byl vybrán realizátor projektové dokumentace a to Ing. arch. Vojtěch Čáp, který by měl do konce června 2018 předat dokumentaci pro společné územní a stavební řízení a do konce září 2018 prováděcí dokumentaci.

Následovat bude výběrové řízení na vlastního zhotovitele projektu s počátkem realizace ke konci roku 2018 a ukončením na konci roku 2019.

A až bude vše nové a krásné, tak budeme doufat, že to bude impulsem, aby mezi nás přišlo co nejvíce dětí, kterých bohužel v poslední době ubývá. Aby je to vytáhlo od počítačů a začali více sportovat.

Sportovní činnost:

A tým dospělých piluje zimní přípravu během tréninkových jednotek a v rámci zimního turnaje, turnaje „O pohár firmy MH CIRUS SERVIS, s.r.o. – memoriál Mariána Homoly“.

Doposud proběhly 4 kola, ze kterých náš tým vyšel vždy vítězně.

V prvním kole porazili TJ Nové Sedlo 4:0, ve druhém SK Cítoliby 4:1, ve třetím FK Blažim 4:2 a v posledním 4. kole Sokol Lenešice 7:3.

Ženy se v rámci zimní přípravy zúčastnilydne3.2.2018 turnaje na Kladně pořádané TJ Baníkem Švermov. Hrálo se 1x 40 minut a první zápas remízovaly s domácím Švermovem 0:0. Druhý zápas prohrály s týmem MABAPA Praha 1:0 a poslední s A týmem FK Teplice také 1:0.

Tudíž si odvezly krásné 4. místo. Nyní je čeká v sobotu 17.2.2018 přátelské utkání s účastníkem ČFL Sokolem Chýše.

Dorost se zúčastní 25.2.2018 turnaje v sálové kopané v Málkově „Čechie cup 2018“ za účasti týmů  SK Havran Kryry, TJ Hvězda Trnovany, TJ Sokol Horní Jiřetín, TJ Krásný Dvůr, FK Čechie Hrušovany-futsal a FK Čechie Hrušovany.

Starší žáci se ve sdružení s FK Dobroměřice zúčastní nadstavbové části zimní ligy pořádané Ústeckým fotbalovým svazem.

Mladší žáci se společně s FK Dobroměřice zúčastní zimní ligy halové kopané pořádané OFS Chomutov v Málkově a ve Strupčicích.

Starší a mladší přípravka se také zúčastní zimní ligy halové kopané pořádané OFS Chomutov ve sportovní hale v Málkově.

Starší přípravka má ve skupině B za soupeře celky Sokol Březno, SK Ervěnice/AF LoKo A, TJ Spartak Perštejn, TJ Sokol Měcholupy, SK Havran Kryry a FK Klášterec.

Mladší přípravka má ve skupině B za soupeře Junior Chomutov B, SK Ervěnice/AF LoKo A, TJ Spartak Perštejn, SK Černčice a FK Klášterec.

Kromě tohoto vícekolového turnaje se mladší přípravka zúčastnila dne 27.1.2018 v Málkově jednodenního turnaje, odkud si odvezla pohár a diplom pro vítěze a zároveň pro nejlepšího střelce, kterým se stala Renata Kotulová, gratulujeme.