A tým si pojistil výhru ve druhé půli

FK Postoloprty : Sokol Březno
Datum: 28.10.2017 - 14:30:00

Březno si odvezlo z Postoloprt pět branek, domácí fotbalisté inkasovali jen dvakrát a slavili výhru.

Domácí Postoloprty začali výborně. Už ve 4. minutě se trefil Longauer – 1:0.

Další větší příležitost si připsali hosté, branka ale nepadla. Ve 20. minutě vytlačil nebezpečnou standardku gólman domácích Junek na roh.

Naopak, když o sobě dali podruhé vědět útočníci Postoloprt, skóre se opět měnilo. Ve 26. minutě sice odvracela hostující obrana nebezpečný centr, ale sklepla balon jen k Fridrichovi a ten se nemýlil – 2:0.

Domácí fotbalisté pak v dalších minutách trochu „vypnuli“. Ve 30. si Junek poradil s nepříjemnou střelou z dálky, dorážku nepřipustil. Ale ve 36. se po rychlém protiútoku a kombinaci už hostující Rajnyš radoval – 2:1.

V 57.  srovnal Rezek, který nechytatelnou střelou z trestného kopu vymetl pavučinku v pravém horním rohu Junkovy svatyně.

Vyrovnání ale jakoby postoloprtské fotbalisty opět probudilo. V 67. opět strhl vedení na stranu domácích druhou brankou v utkání Longauer.

Zbytek utkání pak měly Postoloprty už pod kontrolou a přidávaly i brankové úspěchy. V 76. minutě se trefil Bránický a pátou pojistku přidal v 85. Holečka.
Postoloprty si tak do tabulky I.A třídy připsaly tři body a aktuálně jsou na desáté pozici. Na kontě mají čtyři výhry a šest proher, celkem třináct bodů.

Osmé Ervěnice a devátý Vroutek mají pouze o bod více, ještě šesté Údlice mají náskok jen tří bodů. Pokud tedy Postoloprty v příštích kolech uspějí, mají šanci jít tabulkou nahoru. Naopak jedenáctý Chomutov má o dva body méně, dvanácté je Březno, to už ztrácí pět bodů.

Tabulku vede trio týmů z okresu Louny, Dobroměřice, Domoušice a Podbořany mají shodně dvaadvacet bodů. A právě proti Podbořanům budou hrát Postoloprty v příštím kole.

Branky: 4. a 67. Longauer, 26. Fridrich, 76. Bránický, 85. Holečka – 36. Rajnyš, 57. Rezek

Rozhodčí: Stupka, ŽK 2:6, diváci: 100

Sestava Postoloprt: Junek – Pechát, Fridrich, Pečner, Frydrych (87. Andreas), Šerák, Longauer, Holečka, Mikeska, Biely (60. Bránický), Fleischman