Vstup do jarní části A týmu nevyšel

FK Postoloprty : SK Kopisty
Datum: 24.03.2018 - 15:00:00

Na utkání úvodního jarního kola fotbalové A třídy přijel do Postoloprt poslední celek tabulky, Kopisty. Domácí s vysokým sebevědomím zaslouženě přenechali všechny body svému soupeři.

Postoloprty nepoznaly během zimní přípravy porážku. Střelecky je držel Longauer, ale ten vyšel tentokrát naprázdno. Paradoxně Longauer před pár lety v Kopistech působil. On i jeho spoluhráči marně hledali recept, jak překonat obranu Kopist.

Hosté nenechali nic náhodě, vsadili na zajištěnou obranu a příležitostné brejky. Jejich taktika slavila stoprocentní úspěch.

První vážnější šance utkání přišla v 18. minutě. Hostující Fous šel sám na branku Postoloprt. Pokusil se přelobovat Junka, který vyběhl proti němu, ale přehodit ho se mu nepodařilo. Junek na druhý pokus v záklonu míč lapil. Do druhého brejku se hosté dostali ve 31. minutě utkání, když centr z pravé strany našel nabíhajícího Kocúra, který bez problémů překonal bezmocného Junka v brance. Domácí se k ohrožení branky Kopist nedostali a když už vystřelili, mířili mimo brankovou konstrukci.

Druhý poločas nezačal pro domácí dobře. Hned při první akci Kopist se při střetu ve vápně zranil obránce Postoloprt Pečner, který opustil hrací plochu na nosítkách. K ošetření jej odvezla sanitka. Zraněného spoluhráče nahradil ve 49. minutě Pöschl. Nervozita domácích rostla a občas to na hřišti zajiskřilo a také padala silná slova na adresu soupeřů. Postoloprtští zahájili nápor, ale jejich hra postrádala systém. Vrhali se do útočných akcí, naráželi však na zhuštěnou a pozornou obranu Kopist. V 69. minutě kopal Longauer roh. Na ten si naskočil Fridrich, ale hlavou minul. Další šanci měl Fridrich v 83. minutě, ale z otočky minul levou tyč. O dvě minuty později střílel Šerák, jeho pokus však zvedl gólman Salač nad branku. Rohový kop zahrával z pravé strany Mikeska. Nejvýše vyskočil Pechát, ale jeho hlavička skončila na horní straně břevna. Pravidlo „nedáš dostaneš“ přišlo ke slovu v 87. minutě. Junek byl příliš daleko z branky ve snaze pomoci svým spoluhráčům. Toho využil Fous. Z uctivé vzdálenosti poslal obloučkem balón do sítě a hosté mohli začít slavit důležité body, které tolik potřebují k záchraně soutěže. Domácí pak mohli jen zpytovat svědomí.

Branky: 31. Kocúr, 87. Fous
Rozhodčí: Menšík, ŽK 3:1, 100 diváků

Sestava Postoloprt: Junek - Pechát, Fridrich, Pečner (49. Pöschl) , Fleischman - Šerák, Mikeska, J. Frydrych (68. P. Frydrych), Holečka - Longauer