V derby vyhrály domácí Dobroměřice

FK Dobroměřice : FK Postoloprty
Datum: 14.04.2018 - 14:00:00

Úvodní čtvrthodina byla vyrovnaná, plná nepřesností a bez náznaku šancí. Jako první zahrozil v 15. minutě domácí Hanzlíček, který však těsně minul levou tyč. Ve 25. musel pro zranění kolene odstoupit Papežík a nahradil ho Reh. Ten se krátce po příchodu na hřiště dostal ke střele z voleje, ale jeho pokus Junek kryl. Další parádní střelu Maliňáka vyrazil ve 28. minutě Junek jen před sebe a Matyáš vrátil balon obloučkem za Junkova záda 1:0.

O dvě minuty později Valta z malého vápna přestřelil. Pět minut před přestávkou kopali domácí přímý kop od pravé postranní čáry. Zahrával ho Plachý a Valtova hlavička skončila na horní straně břevna. Závěrečná pětiminutovka první půle patřila hostům. Kopali tři rohy a do tutovky se dostal Bránický, jenže z toho byl jen roh.Další velkou příležitost ke konci půle nevyužil Aleš Fridrich, jenž tváří v tvář technickou střelou nepřekonal domácího brankáře.
Krátce po změně stran předvedli domácí pohlednou kombinaci po ose Matyáš - Plachý - Valta - Maliňák, ale posledně jmenovaný střílel nad branku. V 55. minutě hry přenechal Valta míč Hanzlíčkovi, ale jeho střelu vytáhl Junek nad. V 59. minutě fauloval před vápnem Biely. Dostal žlutou kartu a protože již jednu kartu měl, následovala zákonitě červená.

Další šance domácích přišla v 68. kdy Junek vyrazil jen před sebe střelu Reha, jenže neměl kdo dorazit. Pak kopal Plachý další standardku a Rehovu hlavičku Junekek vytáhl z brány. Krátce na to střílel Reh kolem Baníka, ale minul zadní tyč. V 85. minutě trefil Maliňák břevno. Hned na to se pokusil Junka přelobovat Köchrt, ale gólman Postoloprt stačil vytáhnout na břevno. V závěrečných vteřinách utkání napřáhl kousek za hranicí vápna Lazarik a mířil přesně pod břevno.

Branky: 28. Matyáš, 90. Lazarik
Rozhodčí: Šefčík - Oborník, Mareš, ŽK 3:6, ČK v 59. Biely (Postoloprty), 200 diváků

Sestava Dobroměřic: Bouček - Plachý, Holeček, Šebek, Mistoler (85. Baňka) - Matyáš (51. Köchrt), Lazarik, Hanzlíček (70. Kaleja), Maliňák, Papežík (25. Reh) - Valta (78. Pšigrocký)

Sestava Postoloprt: Junek - Baník, Pechát, Fleischman, P. Frydrych (86. Makula) - Mikeska, A. Fridrich, Šerák (78. Hubert), Biely - Longauer, Bránický