Okresní derby rozhodli Pelikáni

FK Postoloprty : FK Vroutek
Datum: 21.04.2018 - 17:00:00

Domácí na svém hřišti v jarní části ještě nevyhráli a chtěli tento nepříznivý stav zlomit právě v utkání s Vroutkem. Ten však byl fotbalovější a zaslouženě si odvezl vítězství.

Už v 6. minutě se před gólmanem Junkem objevil J. Pelikán, ale mířil jen do jeho rukavic. Za šest minut měl velkou šanci domácí Bránický, ale brankař Klíč stačil nohou míč směřující do branky vykopnout. Pěknou střelu J. Pelikána ze 25. stačila obrana Postoloprt zablokovat na roh, ale třetí pokus Pelikánovi už vyšel. Dostal přihrávku do běhu a prostřelil Junka, který marně reklamoval ofsajd. Vyrovnání přišlo rychle. Fleischman zahrával ve 42. trestný kop. Na ten si u zadní tyče naskočil A. Fridrich a hlavou srovnal.

Druhý poločas byl mnohem zajímavější. Aktivní hosté již ve 47. nastřelili břevno. O dvě minuty později zahrávali domácí přímý kop Fleischmanem. Klíč však byl u míče dřív než Holečka, který nestačil u přední tyče zakončit. Další velkou šanci měli domácí v 55. minutě, kdy obraně Vroutku utekl Bránický, ale ten už nestačil dát přesnou finální přihrávku. Odražený míč se dostal k A. Fridrichovi, jenže ani on nezakončil. Klíč byl u něho dříve, než vystřelil. Nejblíže k brance byly Postoloprty v 66. minutě. J. Frydrych přenesl hru na Baníka, ale jeho slabá střela jen orazítkovala levou tyč. Opět zafungovalo „nedáš, dostane“. V 78. rozehrál kapitán Vroutku Machyna ze středu hřiště na volného J. Pelikána, ten obešel vyběhnuvšího Junka a dával do prázdné. Za tři minuty se na druhé straně hřiště uvolnil Bránický, přihrál pod sebe na A. Fridricha, ale ten mířil jen do středu branky, kde byl připravený Klíč. Brankovou tečku obstarali hosté. Centr Chrousta poslal hlavou do sítě R. Pelikán.

Branky: 42. A. Fridrich - 39. a 78. J. Pelikán, 87. R. Pelikán
Rozhodčí: Vacek Formánek, Teska, ŽK 2:1, 200 diváků

Sestava Postoloprt: Junek - Pechát, Pöschl, Fleischman, J. Frydrych (82. P. Frydrych) - Šerák (46. Baník), Holečka, A. Fridrich, Mikeska, Longauer - Bránický

Sestava Vroutku: Klíč - Kurets, Haza, Kukla, Vlček (61. Šimon) - Sulovský, Machyna, Gutwald, Chroust, Volkman (61. R. Pelikán) - J. Pelikán