Podbořanští otočili vývoj zápasu

FK Postoloprty : FK Tatran Podbořany
Datum: 02.06.2018 - 17:00:00

Časomíra ukazovala teprve druhou minutu, když hosty zchladil Longauer úvodní brankou. Utekl po pravé straně a prostřelil gólmana Bláhu. Už za pět minut vyslal na branku Junka dalekonosnou střelu Kováč. Mířil těsně nad. Za další čtyři minuty zachraňoval Junek po střele Poborského na roh. Ve 20. minutě zahrával Longauer trestný kop, který propadl klubkem hráčů a Pechát jej prostrčil do sítě Podbořan 2:0. Hráči Podbořan zpřesnili hru a zvýšili tlak.

Ve 36. stříleli neúspěšně Turek a po něm Sklenička, který vytěžil alespoň roh. Pět minut před přestávkou opět zasahoval Junek proti střele Kadlece a byl z toho další rohový kop ve prospěch Tatranu.
Druhý poločas byl záležitostí hráčů Podbořan. Většinu času měli míč na svých kopačkách a domácí se jen bránili. Dvě minuty po změně stran se dostal do obrovské šance Sklenička, který se probojoval až před Junka, ale ten mu jeho příležitost zneškidnil. V 64. J. Gregor obešel Pecháta, poslal na volného Janouška a ten již nezaváhal.

Z utkání uběhlo jen šest minut, když A. Fridrich ve středu pole přišel o míč v souboji s J. Gregorem. Ten míč vyvezl, přihrál Skleničkovi, který obešel Fleischmana, dal před branku Janouškovi a ten vyrovnal. V 78. minutě zahrával Turek přímý kop, odražený míč se k němu vrátil a on jej obloučkem poslal za záda marně se natahujícího Junka. Tatran tak završil dokonalý obrat ve vývoji utkání během pouhé čtvrt hodiny. Za další dvě minuty ještě mířil vysoko nad Junkovu branku z malého vápna Poborský.

Branky: 2. Longauer, 20. Pechát - 64. a 70. M. Janoušek, 78. Turek
Rozhodčí: Holec - Lesák, Slívko, ŽK 2:3, 150 diváků

Sestava Postoloprt: Junek - P. Frydrych, Fleischman, Pechát, Pöschl - Šerák, Schöpp (59. Poljič), A. Fridrich, Holečka (67. Makula), Šedivý (54. Pástor) - Longauer

Sestava Podbořan: Bláha - Kadlec (57. J. Gregor), Vignát, Grzywacz, Vaněk - V. Gregor, M. Kováč, Janoušek, Turek - Poborský, Sklenička (75. F. Kováč)