Výhra v Kozlech

V sobotu 18.5.2024 odehrály Postoloprty vítězné utkání. Tým dorazil na soupeřovo hřiště v minimalistické sestavě. V základní jedenáctce nastoupil Tomáš Holečka, který odehrál 25 minut a následně spěchal plnit pracovní povinnosti. Stav doplnil Jan Frydrych a tím bylo veškeré možné střídání ukončeno. Během první půle se Postoloprty ujaly vedení 0:1. Gól vsítil hlavou Danda Červeňák. Poté došlo ke zranění Jana Kosiny a do poločasu bránili postoloprtští hubené vedení o deseti. Kritické situaci neprospělo ani kozelské došlápnutí na zápěstí postoloprtského gólmana. Poločasovou přestávku tedy využili hráči a trenér FK Postoloprty především k ošetřování zranění a stanovení herní taktiky s ohledem na vzniklou situaci. Do druhé půle se vrátil na hřiště zraněný a podle dostupných možností ošetřený Jan Kosina, což bylo klíčové rozhodnutí, neboť v 75´profesorským zakončením zvýšil vedení Postoloprt na 0:2! Kozly následně v 81´odpověděly snížením na 1:2, ovšem jistotu bodového zisku pak zajistil Postoloprtům nádhernou střelou v 87´Marek Hubert 1:3.

Bodový zisk přinesl našim zejména bojovný, odhodlaný a ukázněný výkon! V průběhu hry byla pozornost a energie týmu soustředěna výhradně na hru. Bez komentářů k výrokům sudích, bez invektiv vůči spoluhráčům. Herní projev, který bychom všichni rádi viděli i v dalších utkáních. Disciplína, respekt, kázeň, bojovnost, nasazení…to jsou jediné správné atributy, které je třeba v týmu pěstovat. Pouze tak je možné pomýšlet na účast ve vyšších soutěžích!